Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Ayvalık bölgesinin en gözde plajlarından biri olan Sarımsaklı Plajı ziyaretçilere her türlü imkanı sağlamaktadır.

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı plajı Ayvalık bölgesinin en gözde plajları arasında yer almaktadır. Bu plajın en önemli özelliği ise boyunun 7 km eninin ise 100 m olması ile misafirlerine oldukça geniş bir güneşlenme terası sunmaktadır. Plajı kum plaj olup kesinlikle tene yapışmaması ziyaretçilerin beğenisini toplamaktadır. İsterseniz otellerin plajlarından yararlanabilirsiniz yada kendi eşyalarınızla birlikte halk plajını kullanabilirsiniz.

Sarımsaklı Plajı Özellikleri

Oldukça geniş ve uzun bir alana sahip olması ile misafirlerine her türlü imkanı sağlıyor ve bu özelliği ile özellikle kalabalık sevmeyen tatilciler için tercih sebebi oluyor. En yoğun zamanlarda, boş şezlong olmasa bile asla boğucu bir görüntüye sahip olmuyor. Denizi turkuazın en tatlı tonuna sahip olup suyu üşütmeyen bir ısıya bir sahiptir. Sarımsaklı plajı özellikle çocuklu tatilciler için çok tercih edilmektedir. Sebebi ise denizinin sığ olması, kum plaj olması ve denizde taş, kaya olmamasıdır. Bu özelliği ile cam gibi bir görünüme sahiptir ve özellikle yabancı turistler tarafından akvaryuma benzetilmektedir.

Sarımsaklı Tatili

  • Özellikle yaz tatili için Sarımsaklı’yı tercih eden tatilcilerimiz konumu itibari ile bu bölgede meşhur olan ve herkesin mutlaka görmesi gerekenler listesindeki birçok yere ulaşabilme imkanına sahiptir.
  • Sarımsaklı konum olarak Kazdağları, Ayvalık, Cunda Adası, Akçay ve Edremit gibi doğa harikası yerlere ulaşım kolaylığı olan bir konumdadır.
  • Sarımsaklı tatilinde Sarımsaklı plajına giderek tertemiz bir denizde deniz keyfi ve güneşlenme keyfi yapabilir, ardından plajda bulunan eşsiz lezzetler ile sizleri buluşturan kafe ve restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.
  • Dilerseniz akşam eğlence mekanları ile tatilinizi taçlandırabilirsiniz.
  • Konaklamak isterseniz sarımsaklı plajı sizlere birçok nezih Sarımsaklı otelleri imkanı sunmaktadır. İsterseniz 5 yıldızlı bir otel tercih edin isterseniz pansiyon. Her kesime hitap eden otelleri ile misafirlerine her türlü konforu sağlamaktadır.
  • Ayrıca sarımsaklı tatilinizde birçok ilginç hikayelerin ve rivayetlerin yer aldığı şeytan sofrasını ziyaret ederek devam edebilirsiniz.
  • Gün doğumunda veya gün batımında özellikle fotoğraf çekmeyi seven veya profesyonel olarak ilgilenen kişiler tarafından tercih edilmektedir.
  • Muhteşem bir aşk hikayesine şahitlik eden Gelinkaya ise ziyaret etmeden gitmemeniz gereken yerlerden birisidir. Sarımsaklı tatili sizlere birçok farklı mekan görme fırsatı sağlıyor.
  • Sarımsaklı tatilinizde özellikle Yeşilçam’da bile birçok filme ev sahipliği yapmış olan Ayvalık’a uğramadan gitmeyin.
  • Mütevazi yaşam şekli, tarih kokan sokakları ve evleri, tertemiz havası ile Cunda Adası yine Sarımsaklı’ya kolay ulaşımı olan ve Sarımsaklı’da geçireceğiniz tatilde değerlendirmeniz gereken yerlerden birisidir.

Sarımsaklı Plajı Nerede ?

Sarımsaklı plajı, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin Küçükköy beldesinde bulunan oldukça mütevazi bir konumda yer almaktadır. Sarımsaklı plajı nerede konum olarak merak ediyorsanız, Ayvalık ilçe merkezi ile arasında 8 km mesafe bulunmaktadır. Ayrıca Küçükköy beldesine 280 metre mesafededir.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Sarımsaklı Kurugöl
Sonraki Haber » Tımarhane Adası

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?