Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Sarımsaklı, Balıkesir’in ilçesi olan Ayvalık’ın tatil beldesidir. Sarımsaklı ile ilgili daha çok bilgi ve yol tarifi için sitemizi ziyaret edin.

Sarımsaklı Nerede? - Sarımsaklı Harita

Sarımsaklı Nerede? - Sarımsaklı Harita

Dünyaca ünlü meşhur Ayvalık Sarımsaklı’yı duymuşsunuzdur. Muhteşem plajı ile turistlerin uğrak merkezidir Sarımsaklı. Eğer tatil planınız var ise listede en üstleri hak eden bir yerdir. Peki buraya nasıl gidebiliriz?

Sarımsaklı Nerede? – Sarımsaklı Harita

Sarımsaklı, Balıkesir’in ilçesi olan Ayvalık’ın otelleri ve plajıyla ün salmış tatil beldesidir. Sarımsaklı Plajı’nın ünlü olmasının sebebi ise Türkiye’nin en ince kumuna sahip plaj olmasıdır ve uzunluğu 100 kilometre olup genişliği 100 metre kadardır. Bu makale de sizin için Sarımsaklı’nın nerede olduğuyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Sarımsaklı – Ayvalık – Balıkesir

Sarımsaklı – Ayvalık – Balıkesir istikameti toplamda 134 kilometre mesafedir. Balıkesir’den Ayvalık’a gitmek istediğinizde bu mesafe 128 kilometre oluyor. 128 Kilometre gittikten sonra Ayvalık’ın merkezinden Sarımsaklı’ya 8 kilometre mesafe kalıyor.

İstanbul’dan Sarımsaklı Kaç KM? – Kaç Saat?

İstanbul’dan Ayvalık Sarımsak’lıya yolculuk etmek istediğiniz zaten karayolundan 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu 2 seçeneği aşağıda açıklayacağız.

Tekirdağ – Çanakkele Yolu Üzerinden Sarımsaklı

İstanbul’dan Sarımsaklı’ya yolculuk etmek istediğiniz zaman Tekirdağ ve Çanakkale üzerinden bu yolculuğu tamamlayabilirsiniz. İlk önce Tekirdağ’a gitmek için 157 kilometrelik bir mesafeyi kat etmeniz gerekiyor. Tekirdağ Merkez’e vardıktan sonra Tekirdağ’dan Çanakkale Merkez’e 169 kilometre mesafe kat ettikten sonra varacaksınız. Çanakkale Merkez’den ise direkt olarak Sarımsaklı’ya 173 kilometre mesafe sonra varmış oluyorsunuz. Toplamda 489-499 kilometre arası mesafe ile Sarımsaklı’ya ulaşabilirsiniz.

Bursa – Balıkesir Yolu Üzerinden Sarımsaklı

Sarımsaklı’ya Bursa – Balıkesir yolu üzerinden gitmek için ilk önce İstanbul’dan Bursa’ya 154 kilometrelik mesafeyi kat ederek varıyorsunuz. Daha sonra Bursa Merkez’den Balıkesir’e 152 kilometre mesafe ile ulaşıyorsunuz. Balıkesir’e ulaştıktan sonra 128 kilometre mesafe ile Ayvalık’a geçip Ayvalık’tan ise 8 kilometre mesafe sonra Sarımsaklı’ya ulaşmış olacaksınız.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Tımarhane Adası

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?