Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Ayvalık Sarımsaklı’da keyifli bir tatilin yanında balık tutma keyfini de istiyorsanız Sarımsaklı Badavut tam da size göre.

Sarımsaklı Badavut

Sarımsaklı Badavut

Sarımsaklı plajının sonundaki asfalt yola girince Mit kampının hemen ilerisinden başlayıp tuzla gölü kayalıklarının dibine kadar giden sarımsaklı Badavut plajı balık tutmak için olta attığınızda bile çıplak adayı görebileceğiniz bir yerdir. Şeytan sofrası yol kenarında olup oldukça eski tarihlere dayanan ama hala doğal güzelliğini koruyan bir yerdir.

Badavut’ta Konaklama

Ayvalık bölgesinin oldukça nezih tatil bölgelerinden birisi olan Badavut sakinlik arayanların, kabalıktan uzak kalmak isteyenlerin uğrak yeridir. Genellikle çok az insanın bildiği ve bu özelliği ile doğallığını temizliğini koruyan nadir yerlerden birisidir. Çevrede az sayıda sarımsaklı otelleri mevcuttur. Mütevazi yapısı gereği genellikle pansiyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Sarımsaklı girişinde yer almasına rağmen sarımsaklıdan ayrı duran ve oldukça sakin bir bölgedir. Badavut plajında çevrede bulunan otel ve pansiyonların plajlarından yararlanabileceğiniz gibi kendiniz bireyselde eşyalarınızı kullanabilirsiniz. İster Ayvalık otelleri içinde konaklayıp günübirlik ziyaret edin, isterseniz sarımsaklı Badavut Plajında bulunan otel yada pansiyonlardan yararlanın.

Badavutta Balık Keyfi

Yaz kış balık avına da elverişli olan sarımsaklı Badavut bu özelliği ile her yıl farklı amaçlarla ziyaretçileri kabul ediyor. Barakuda, İspendek, karagöz gibi balıkları ve Ekim sonunda Çupraları bulmanız mümkün. Özellikle plajın bittiği bölgelerde daha iri balıklara rastlamanız mümkün. Yüzerken bile rahatlıkla onlarca balık çeşidini yakından görebileceğiniz Badavut’ta kendi balığınızı tutabilir yada çevredeki işletmelerden yararlanabilirsiniz. Bu kadar balığa ev sahipliği yapmasından dolayı çevredeki restoran ve kafelerde günün her saati birbirinden lezzetli balıkları tadabilirsiniz. Ayrıca denize karşı içeceklerinizi içip deniz kokusunu içinize çekebilirsiniz.
Henüz çok fazla insan tarafından keşfedilmediği için tertemiz kalan berrak denizi, gürültü ve kalabalıktan uzan sakin bir tatil kasabası havasında olan sarımsaklı Badavut’ta tatil yapmak adeta tüm yılın stresini atıp huzur bulmak için birebir.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Aya Athanasiu Kilisesi
Sonraki Haber » Tımarhane Adası

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?