Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Ayvalık’ta, otellere ve plajlara aynı zamanda da doğal güzelliklere sahip Sarımsaklı’da yapılabilecek oldukça fazla şey bulunuyor. Detaylı bilgi için tıklayın.

Sarımsaklı Aktiviteler

Sarımsaklı Aktiviteler

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı olan Sarımsaklı, tam olarak otellerin ve plajların bulunduğu bölgeye verilen isimdir. Sarımsaklı da doğal olarak birçok otel ve plaj bulunmaktadır. Tatil severlerin ve turistlerin en çok tercih ettiği noktalardan olan Sarımsaklı, ilgisinin karşılığını hizmetiyle vermektedir. Plajlar ve oteller dışında etrafındaki bölgelerde gezilebilecek birçok tarihi ve kültürel yapıda bulunuyor.

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı plajlarının en başı, en ünlüsü olan bu plaj Türkiye’de ki en ince kuma sahip olan plaj unvanına da sahiptir. Turistler ve tatil seveler tarafından en çok ziyaret edilen plajdır. 7 Kilometrelik uzunluğu ve 100 metrelik genişliğiyle birçok kişiye yer vardır. Plajın etrafına kurulu otellerden, restoranlara, hediyelik eşya satan dükkanlara kadar birçok şeyi burada bulabilmeniz mümkün.

SARIMSAKLI-AKTİVİTELER-SARIMSAKLI-PLAJI


Badavut Plajı

Badavut Plajı, Sarımsaklı plajı kadar ilgi görmese ve o kadar ünlü olmasa da yine tercih edilen plajlardandır. Genelde balık tutmak için uğrayan insanlar çoğunlukta oluyor bu plajda. Taze ve lezzetli balıkları bu plajda tutabilir hem de deniz keyfini çıkarabilmeniz mümkün.

Sarımsaklı Kurugöl

Sarımsaklı’da bulunan ve özellikle turistler tarafından ilgi görmektedir Kurugöl. Bu gölü diğer göllerden ayıran özellik ise her yıl ağustos ayında tamamen kuruyup, daha sonra yavaş yavaş tekrar eski haline gelmesidir. Bu göl hakkında anlatılan hikâyeye ise sitemizden ulaşabilmeniz mümkün.

Sarımsaklı Kurugöl Hikâyesi

Şeytan Sofrası

Sarımsaklı’ya 2 kilometre uzaklıkta bulunan Şeytan Sofrası, yüksek bir tepede çam ağaçları ile çevirili bir alandadır. Şeytan Sofrasında hikayelere konu olan dev bir ayak izi bulunmaktadır. Hatta insanlar bu ayak izinin bulunduğu yere para atıp dilekte bulunuyorlar. Şeytan Sofrasının bir başka özelliği ise nefes kesici görselliğe sahip manzarası ve akşama doğru güneş batarken görebileceğiniz en güzel gün batımlarından biri olmasıdır.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Tımarhane Adası

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?